Tato stranka by vapadalo mnohem lepe v prohlizeci, ktery podporuje webove standardy, nicmene prohlizet ji muzete v jakemkoliv prohlizeci, nebo zarizeni s pristupem na Internet.
DDR portal tě vítá na serveru českých hráčů Dance Dance Revolution
Vstupujete na tyto stránky jako:
ec2-18-226-200-93.us-east-2.compute.amazonaws.com
18.226.200.93
Když teď víme něco o vás, zjistěte si naoplátku vy něco o
DDR.
Optimalizováno pro Firefox
Dnes: Albert
Zítra: Cecílie
Slovem pad označujeme taneční podložku, která snímá vaše pohyby a přenáší je do počítače či konzole. Je mnoho typů, tvarů a barev, ale dají se rozeznat podle velkých nakreslených šipek, materiálu a koncovky. Pro klasické DDR jsou to 4 směry: nahoru, dolů, doleva a doprava. Pad může mít další tlačítka jako Start (odpovídá Enteru na klávesnici), Select (Esc), ale i šipky do šikmých směrů nebo aktivní střed. V simulátoru Stepmania je nutné pad před prvním použitím namapovat - nastevit konkrétním tlačítkům konkrétní funkce.
Pady jde rozdělit do 2 hlavních kategorií. Softpad je levnější, lehčí a skladnější vatianta padu. Dá se jednoduše složit,
a přenésti či uklidit na jiné místo. Uvnitř může být výplň (molitan). Softpady se rychleji opotřebovávají, proto na ně šlapejte (hrajte) s citem - není potřeba dupat. Pokud vám občas nereagují, třeba jen šlapete chvíli mimo rytmus. Pokud nebere vůbec, mohli jste vytrhnout kabel z PC, máte ho špatně (nebo vůbec) nastavený (namapovaný), nebo pro něj nemáte ovladače. Na softpadu tancujeme naboso nebo v ponožkách. Obuv by mohla rapidně snížit řivotnost padu. Při protržení povrchu můžete použít oblíbenou izolepu a zabránit dalšímu trhání. Také podklad pod padem je vhodný. Další rady a tipy naleznete na fóru. Nikdy nehrajte bez molitanu, pokut byl k padu dodán.
Kde koupit softpad | Fórum
Hardpad je těžší, větší, hůře se přenáší, ale více vydrží. I na něm můžete být v ponožkách nebo naboso. U našich vyrobených máme na povrchu koberec, proto nejsou boty potřeba, ale u TX1000 nebo Cobalt Flux padu jsou boty nutností, koukají ven šrouby. Jen občas utřete povrch, ona špína a prach napomáhají tomu, aby po padu někdo uklouzl. Hardpady mají obvykle lepší citlivost, což pomáhá hlavně hráčům na vyšších úrovních, kdy potřebují potvrdit mnoho šipek za velmi krátký čas. Začátečníkům postačí softpad, ale nechceme Vás omezovat. Kupte si co uznáte za vhodné.
Kde koupit hardpad | Jak postavit hardpad | Fórum
Arkáda by se dala označit jako vyšší stupeň hardpadu. Váží ještě více a spolu s arcade se můžete dostat od 3/4 ke 2 tunám. Hrát se dá v botech, ale jsou i hráči co obuv nepoužívají. Více se o nich dozvíte v části arcade.
Nenechte se mýlit názorem, že klávesnice je tu jen pro výběr songů a pohyb v menu. Existují hráči (jako já), co DDR na klávesnici hrají. Ono vlastně, původně existovalo DDR jen pro klávesnici, než japonská firma Konami vyrobila první pad. Můžete se dostat až na úrovně, kde by nohy nestíhaly a oči jsou sotva schopné šipky číst. Přesto máte cit a rytmus v končetinách, tak jste schopni songy zvládat. Není to tak fyzicky náročné, je to prostě něco jiného. Není to taková zábava jako při používání nohou, ale jako možnost to tu uvésti musím.
Dodatkem by mohla být kategorie jiných snímacích zařízení. Ať už senzory na ruce pro PPP (ParaParaParadise), 3DDX, tak klávesy pro KeyboardManii, bubny pro DrumManii, rumba koule, pult pro DJ (IIDX), velké kulaté blbosti pro PNM no a plno dalších věcí. Každé má svoje a jestli najdete způsob, jak se k zařízení v našich končinách dostat, máte vyhráno.